Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

TOMMY SNAKES

Psohlavec

 

 


 
 Corallus hortulanus-Psohlavec orinocký
Had pochádzajúci z južnej ameriky.Tento had je štíhly a zdržuje sa prevažne na strome kde v noci číha na svoju korist. Kedže žije v tropickom podnebí Nikaragui,Panamy,Venezuely a ešte inych štátoch je potrebné mu zabezpečit vačšiu vlhkost 70-90 percent hlavne pri zvleku.
Tento stromový had ktorý patrí do čelade velhadov je prevažne agresívny a nevhodný ako domáci mazlíček. Dá sa povedat že sa pokusi uhryznut vsetko co okolo neho prejde a ma aspon nejaku teplotu.Tieto hady často využívajú termoreceptory podla ktorých lokalizujú korist a preto treba byť opatrný pri kŕmení aby sme teplotou vlastnej ruky hada nedrazdili k zakusnutiu. Je vhodne použit dlhsiu pinzetu.Psohlavce majú velmi dlhé zuby kedže v prírode lovia vačšinou vtaky,u ktorých sa musia dostat cez vrstvu peria aby mohli korist pevne zachytit.Treba teda počítat s tým že kusnutie psohlavcom je bolestivejšie ako napr. kusnutie koralovkou.
Metabolizmus psohlavcov je pomalší ako u iných hadov a tak treba krmit menej často.Mladé každých 7-10dní a dospelé každých 14 dní primerane velkou potravou.
Kedze sa jedna o stromoveho hada treba vhodne upravit terarium a dat hadovi moznost teplotneho gradientu.
     
 
    
 
 Psohlavec orinocký má rozne farebné varinty ako napr. Garden phase,Tiger,Leopard... Býva často zvykom že v jednom vrhu su rozne farebné mláadatá ,ktoré prichádzaju na svet už živé kedže psohlavce su živorodé ako ostatné velhadovité druhy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TOPlist